Багатомільйонні донати у цифровій валюті та допомога українцям від найбільших криптобірж. Як це працює?

Війна в Україні відбувається не лише на полі бою, а й на віртуальних фронтах. Так багатомільйонну допомогу криптобірж та користувачів віртуальних активів можна трактувати як «першу криптовалютну війну» у світі.

Єднання світу віртуальних активів проти агресії росії є дуже високим. На потреби Збройних сил України криптофонд України вже зібрав понад $60 млн. А одна з найбільших бірж Binancе надала підтримку Україні у розмірі $10 млн. та планує збільшити цю суму до 20 найближчим часом. До того ж Україна показала себе як одна з передових країн у використанні криптовалют, тому зараз така допомога дуже актуальна.

В умовах війни криптоактиви сприймаються українцями як альтернатива фіатним грошам. Пов’язаний такий перехід від державних та приватних фінансових установ до криптобірж зі страхом втратити кошти у воєнний час. Деякі за допомогою криптографії намагаються зберегти свої гроші через можливе падіння економіки в майбутньому. Тому наші громадяни дуже позитивно сприйняли факт запуску біржею Binance спеціальної карти Binance Refugee для українців. Вона дозволить переміщеним громадянам України здійснювати та отримувати криптовалютні платежі, а також оплачувати нею покупки у магазинах європейської економічної зони. До того ж українці зможуть отримати допомогу від Binance та інших благодійних організацій на карту. Хорошим бонусом стане можливість нарахування $75 на місяць протягом трьох місяців відповідно до рекомендованого рівня пожертвувань УВКБ ООН. Гроші приходитимуть у криптовалюті BUSD, яка буде конвертована у місцеву валюту при оплаті карткою. Карту можна отримати безкоштовно, зареєструвавши обліковий запис в Україні.

Але говорячи про позитивні сторони криптоактивів, варто згадати про ризики, що виникають з їх використанням. Наприклад, криптовалюти дозволяють приховати походження транзакцій та таким чином послабити вплив економічних санкцій на росію. Існують реальні приклади маніпуляцій Іраном, який обходив торговельні ембарго за допомогою майнінгу. Тому з початку війни міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров закликав криптовалютні та блокчейн-платформи заблокувати гаманці російських користувачів. І ось нещодавно Binance встановив обмеження для користувачів криптобіржі з росії, загальна вартість активів яких перевищує €10 000.

Таким чином, крипто світ впливає на розвиток подій в Україні, збираючи мільйони на підтримку нашої армії та громадян. Також ми бачимо, як віртуальні валюти та біржі набувають нової проактивної ролі серед традиційних фінансових структур.