Любов проти війни: у Львові відкрилась виставка чорно-білих фото

У львівській кав’ярні-музеї кіно-фототехніки “Фіксаж” відкрили виставку арт-світлин “Любов VS війна”. Включає фотографії, зроблені у Львові напочатку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Проєкт зреалізували два фотохудожники – киянин Валерій Лещинський та Олександр Звір зі Львова.

Всі світлини чорно-білі. Показують емоції людей, які стикнулись із повномасштабною війною. Для проєкту позували актори: Ліля Нестеренко, AIik Olisevych, Джулия Ковальска, Orest Syrvatka, Артур Роженюк, Ліда Луцан.

“Ця серія зроблена в перші дні війни, концепція – любов. Показали любов не лише як кохання між людьми, а й почуття до рідної землі до рідної країни, до нашої природи, культури. Це сильне почуття, яке допомагає в боротьбі проти рашистської агресії за фізичну і моральну незалежність. Любов як стержень, який нам дає сили вистояти у цій війні, дає змогу лишитись людиною”, – розповів Валерій Лещинський.

Однією з робіт серії – є світлина з акторами, що стоять за скляними дверима, під якими написано “Укриття”.

“Коли приїхав до Львова – зареєструвався у пресцентрі. Його вікна виходять на старовинну вулицю, де є напис “Укриття” – українською й англійською мовами. Одразу зрозумів, що зроблю фото, де актори стоятимуть біля таблички, відштовхуватимуть її від себе. Символізує сильну тривогу, страх. Якщо запустити в себе страх, відчуття постійної небезпеки, то не буде сил чинити спротив. Це і той фізичний спротив, який щодня чинять наші герої – вояки ЗСУ. Також той моральний спротив, стійкість, яку має кожен українець зараз”, – розповів фотохудожник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Рускій воєнний корабель, іді нах*й”: у Львові відкрилася виставка політичного плаката

Виставка триватиме до 20 травня. Роботи фотохудожників доступні для продажу. Половину коштів спрямують на потреби ЗСУ.

У мережі поширюють знімки довоєнного Маріуполя, які зробив уже загиблий фотохудожник та оператор Віктор Дєдов. На передвоєнних фото – морські пейзажі, новий пірс, який збудували в Маріуполі в 2021 році. Загинув Віктор Дєдов 11 березня, коли в його будинок влучив ворожий снаряд.