“Здавалося, ворожнеча, що мала місце до війни, пішла в минуле. Та сталося інакше”. У “Динамо” відповіли на критику через недопуск гравців до збірної

“Коли [“Шахтар” і “Динамо”] почали проводити за кордоном благодійні матчі на підтримку України, все стало на свої місця. Інформація про ці матчі та відео з них зайняли своє місце в інформаційному просторі й ажніяк не завадили нашій спільній боротьбі з ворогом. Здавалося, що так буде й надалі, що ворожнеча, яка мала місце в нашому футболі до війни, назавжди пішла в минуле, і всі українські футболісти та тренери тепер роблять одну спільну справу. Та сталося інакше. Услід за українськими політиками, які у розпал війни відновили конкуренцію, прийшли діячі українського футболу. Бо занадто неприємно було комусь із них читати повідомлення про те, як надихають українців у всьому світі футбольні матчі наших провідних клубів. Як наслідок, замість повідомлень про черговий благодійний матч київського “Динамо” народ бачить повсюди інформацію про те, що згадане “Динамо” відмовляється відпускати футболістів до збірної України”, – наголосив Несенюк.

За його словами, така ситуація траплялася і раніше.

“Півтора року тому до збірної зненацька викликали півтора десятка динамівців у терміни, не передбачені регламентом. І коли тоді це було виявом недобросовісної конкуренції, то тепер це не можна назвати інакше, ніж футбольним мародерством. Тому що поруч з інформацією про невідпущених до збірної футболістів київського “Динамо” мали б бути повідомлення про те, що до збірної України також не відпустили футболістів англійських “Вест Гема”, “Евертона” та “Манчестер Сіті”, португальської “Бенфіки”, італійських “Аталанти” та “Спеції” і ще низки європейських клубів, за які нині виступають гравці збірної України. Подивіться на склад збірної в останніх матчах і переконайтеся в тому, що половина її футболістів представляють європейські клуби, які відпускають їх на матчі збірної у передбачений регламентом УЄФА період. І ніхто ці клуби ні в чому не звинувачує!” – наголосив Несенюк.

Він вважає, що критика на адресу керівництва клубу пов’язана з тим, що “футбольні мародери” незадоволені рішенням президента “Динамо” Ігоря Суркіса й надалі під час війни фінансувати команду та організовувати благодійні матчі у європейських країнах.

“Чому так? Тому що не інтереси збірної України рухають тими, хто нині волає про “Динамо”, яке нехтує її інтересами. Їм треба, щоб замість вдячності динамівцям за їхні благодійні матчі українці вважали їх “зрадниками”. Для цього і потрібні збори національної команди за понад місяць (!) до першого офіційного матчу, призначеного на 1 червня. Збори, на яких гарантовано не буде понад половини футболістів національної команди, що грають у Європі, але на яких конче потрібні 12 гравців київського “Динамо”, які грають у благодійних матчах у тій же Європі. Бо нема чого допомагати Україні під прапором київського “Динамо”! Що цікаво, поки жодних претензій до динамівців від офіційних осіб Української асоціації футболу не було. Це роблять інші – ті, хто хоче нагадати про себе таким скандальним способом. Варіант безпрограшний: звинувачуй Суркіса у всіх гріхах і не прогадаєш!” – резюмував Несенюк.

Контекст:

Збірна України ще не зіграла своїх поєдинків у плей-офф відбору на чемпіонат світу 2022 року – завадило вторгнення Росії. Планують, що українська збірна у півфіналі відбору побореться із Шотландією, а у фіналі відбору – з Уельсом.

Якщо Україна здолає обох суперників, то у фінальній частині світового чемпіонату у Катарі зіграє у групі В, до якої потрапили також Англія, Іран і США.