Російська “Сєвєрсталь” не змогла розрахуватися за бондами через санкції проти її Мордашова

Металургійна компанія "Сєвєрсталь" російського олігарха Олексія Мордашова не змогла виплатити відсотки за облігаціями через санкції, накладені на її власника. Про це повідомляється у заяві компанії на Лондонській фондовій біржі, пише Liga.net.

Компанія мала виплатити купон у розмірі $12,6 млн за облігаціями на суму $800 млн під 3,15% з погашенням у 2024 році, але пробний платіж, який компанія здійснила 16 березня, не потрапив на рахунок емітента – люксембурзької Steel Capital.

Гроші було заморожено банком-кореспондентом – нью-йоркським Citibank.

"Ми докладаємо усіх зусиль для здійснення платежу у відповідності з документацією за облігаціями", – заявила компанія. Вона збирається звернутися за спеціальною ліцензією, щоб їй дозволили виплатити відсотки.

Схожі проблеми кілька днів тому виникли у компанії Evraz іншого олігарха, Романа Абрамовича, але 22 березня вона повідомила, що її платіжний агент Bank of New York Mellon все-таки отримав кошти на виплату регулярного купонного платежу, які були тимчасово заблоковані банком-кореспондентом.

Сєвєерсталь не перебуває під санкціями, але її основний бенефіціар Олексій Мордашов потрапив під санкції ЄС 28 лютого через тісні зв`язки з російським урядом. За даними команди російського опозиціонера Олексія Навального, він фінансував будівництво палацу Путіна на узбережжі Чорного моря.

До 2017 року "Сєвєрсталь" володіла українським заводом "Дніпрометиз".