Кабмін виділив 10 млрд грн на виплату допомоги на проживання переселенцям

Кабінет Міністрів виділив Міністерству соціальної політики 10 млрд грн на виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно з розпорядженням №332 від 20 березня, уряд затвердив порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб та порядок використання коштів державного бюджету для надання допомоги на проживання переселенцям.

Також, з метою забезпечення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, уряд виділив Міністерству соціальної політики 10 млрд грн на програму "Надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг".

Згідно з документом, виплата допомоги на проживання переселенцям може здійснюватися також за рахунок коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, іноземних держав та міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертв фізичних та юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об`єднань, інших, не заборонених законодавством джерел.

Як повідомлялося, внутрішньо переміщені особи, змушені залишити місце постійного проживання у зв`язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3 тис. грн на кожну дитину або людину з інвалідністю та 2 тис. грн на кожну іншу особу.