Кредити для бізнесу під 0% на період воєнного стану і на місяць після цього: деталі

Уряд компенсуватиме до нуля процентну ставку за кредитами держпідтримки компаніям для запобігання російській агресії та подолання її наслідків, зокрема, для задоволення потреб ЗСУ та/або населення, постраждалого внаслідок бойових дій. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №312 від 18 березня, така нульова ставка діятиме протягом воєнного стану і місяць після нього, а після цього становитиме 5%, пише "Інтерфакс-Україна".

Крім того, максимальний розмір кредитів підвищено з 50 млн грн до 60 млн грн, знято обмеження їх отримання "суб`єктами великого підприємництва".

Відповідно до постанови, ставка за кредитами без урахування компенсації відсотків становитиме: для середніх компаній – не більше індексу UIRD (три місяці) плюс 5 процентних пунктів (п. п.), великих компаній – не більше індексу UIRD (три місяці) плюс 3 п. п.

Крім того на період воєнного стану та протягом 180 днів після нього скасовано вимоги про приріст нових робочих місць, збереження робочих місць та подання відповідної звітності суб`єктом підприємництва не застосовуються.

Знято також низку інших обмежень, зокрема щодо максимального розміру раніше отриманої держпідтримки.

UIRD-індекс ставок за депозитами фізосіб, на 3 міс. наразі становить 7,57% річних.