“єПідтримка”: вже 2 млн українців звернулися за держдопомогою на 6500 грн

Уряд повідомив, прийняв рішення про відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безкоштовно в комунальних будівлях та приміщеннях приймають переселенців.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував громадам, які розміщують у себе людей, які були змушені евакуюватися із зон бойових дій, та зазначив, що заходи з підтримки українців будуть доповнюватися й надалі.

«Для працівників та фізичних осіб – підприємців у "Дії" запрацювала оновлена програма "єПідтримка". Кожен працівник або підприємець, у якого війна забрала роботу, може отримати 6,5 тис. грн. Заявку на отримання такої допомоги подали вже 2 млн українців. У нас достатньо коштів для виплати усім, хто цього потребує», — наголосив Денис Шмигаль.

Також прем’єр-міністр повідомив, що Пенсійний фонд вже спрямував банкам та «Укрпошті» всі кошти, необхідні для виплат пенсій за березень.

«Мінсоцполітики забезпечує виплату всіх призначених людям субсидій, пільг та грошових соціальних допомог. Автоматично подовжуються пільги, допомоги, субсидії. Запрацювали спеціальні механізми отримання пенсій та соціальних грошових допомог для тих, хто евакуювався — через грошові перекази», — сказав глава уряду.

Д. Шмигаль додав, що в Уряді продовжує працювати Гуманітарний штаб. Із 2 по 12 березня Україна отримала понад 40 тис. тонн гуманітарної допомоги. Міністерство інфраструктури та «Укрзалізниця» наразі працюють як логістичний штаб. І за їхніми даними, вже третина отриманої допомоги розвезена й розподілена відповідно до потреб кожного регіону.