Світовий банк: і Росія, і Білорусь – на межі дефолту

Головний економіст Світового банку Кармен Рейнхарт заявила, що Росія та Білорусь близькі до дефолту, з огляду на масштабні санкції, введені проти їхньої економіки Сполученими Штатами та їхніми союзниками. Про це вона заявила агенції Reuters, констатує "Економічна правда".

"І Росія, і Білорусь перебувають на межі дефолту", – сказала Рейнхарт. "Вони ще не оцінюються агентствами як такі за умовчанням, але дуже близькі".

Можливість дефолту Росії щодо зовнішніх облігацій на суму 40 млрд доларів стала загрозою, оскільки низка санкцій і контрзаходів Москви відрізали країну від світових фінансових ринків. При цьому агенція зазначає, що це перша така ситуація з часів більшовицької революції 1917 року, зауважує "НВ".

Близько половини суверенних облігацій Росії у твердій валюті належать іноземним інвесторам, і 16 березня Москва має виплатити 107 мільйонів доларів у вигляді купонних виплат за двома облігаціями. Російські корпорації мають непогашені міжнародні облігації на суму трохи меншу за 100 мільярдів доларів.

За даними Банку міжнародних розрахунків, іноземні банки мають вкладення Росію у сумі трохи більше 121 мільярда доларів, причому більшість цієї суми посідає європейських кредиторів.

"Я турбуюся про те, чого не бачу", – сказала Рейнхарт. "Фінансові установи добре капіталізовані, але балансові звіти часто непрозорі… Існує проблема дефолтів російського приватного сектору".

Нагадаємо,агентство Fitch слідом за Moody’s обвалило кредитний рейтинг Росії з В до С – тобто до переддефолтного стану.

Пільговий період за російськими зовнішніми облігаціями 2023 та 2043 років закінчується 15 квітня. Шанси РФ здійснити виплати дедалі менші, і протермінування в квітні означатиме дефолт, "як у Венесуелі".

Агентсво Moody`s змінило суверенний кредитний рейтинг РФ з B3 до Ca. Тепер Росію відділяє лише одна сходинка від дефолту.

Виплати за суверенними облігаціями Росії нерезидентам залежатимуть від санкцій, запроваджених Заходом, заявили в Мінфіні РФ. Це викликало побоювання технічного дефолту щодо єврооблігацій на десятки мільярдів доларів.

Президент Росії Владімір Путін підписав указ, яким дозволив Росії виплачувати рублями всі борги перед США, країнами ЄС та іншими країнами, які наклали проти РФ санкції.