Visa та Mastercard обмежують російські транзакції

Платіжні сервіси Visa та Mastercard заявили, що зупиняють роботу в Росії та найближчими днями припинять низку транзакцій за картками, пише "Економічна правда".

Visa заявила, що рішення вже вступило в силу. Компанії знадобиться кілька днів, аби припинити транзакції. Після завершення всі транзакції, ініційовані з картками Visa, випущеними в Росії, більше не працюватимуть за межами країни, а будь-які картки Visa, випущені банками за межами РФ, більше не працюватимуть на території Російської Федерації.

"Ми змушені діяти після безпідставного вторгнення Росії в Україну та неприйнятних подій, свідками яких ми стали", – заявив Ел Келлі, голова та головний виконавчий директор Visa Inc. "Нам шкода, який вплив це рішення матиме на наших колег, клієнтів, партнерів, та власників карток, які ми обслуговуємо в Росії. Та ця війна та загроза миру вимагають, аби ми діяли відповідно до наших цінностей".

У Mastercard також заявили, що картки, випущені російськими банками, більше не підтримуватимуться мережею Mastercard. Будь-які картки, випущені за межами країни, не працюватимуть у російських продавців чи у банкоматах.

Водночас у російському Сбєрбанку повідомили, що випущені в РФ картки працюватимуть далі на території країни-агресора.

Національний банк України в офіційній заяві привітав рішення міжнародних платіжних систем Visa та Masterсard про вихід з платіжного ринку Російської Федерації.

«Ми щиро вдячні міжнародним компаніям Visa та Masterсard за їх рішення. Безпрецедентний напад країни-агресора на мирну Україну вимагає рішучої та скоординованої реакції від міжнародного бізнесу та світу загалом. Ми дякуємо Visa та Masterсard за їх принципову позицію та підтримку, а також відданість демократичним цінностям. Разом – ми переможемо», – заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

Як повідомили Visa та Masterсard, вони повністю призупиняють роботу на території РФ.

Всі картки Visa та Masterсard, випущені російськими банками, більше на обслуговуватимуться в мережі цих платіжних систем. Також картки, випущені іноземними банками за межами РФ, більше не працюватимуть в торговельній мережі та банкоматах на території Російської Федерації.

Національний банк також звертався до міжнародних платіжних систем Visa та Masterсard з вимогою зупинити обслуговування платіжних карток, емітованих банками-резидентами РФ.