США може заборонити імпорт російської нафти – Bloomberg

Білий Дім подумує над забороною імпорту в США російської сирої нафти, щоб покарати Кремль за його вторгнення до України.

Про це пише Bloomberg.

За словами людей, знайомих із цим питанням, в адміністрації та з представниками нафтогазової галузі США ведуться перемовини про вплив такого кроку на американських споживачів та глобальні постачання.

Представник Білого дому заявив, що рішення ще не ухвалено.

За даними Управління енергетичної інформації США, російська нафта становила лише близько 3% усіх постачань сирої нафти, що надійшли до США минулого року.

З урахуванням інших нафтопродуктів, таких як неочищений мазут, який можна використовувати як сировину для виробництва бензину та дизельного пального, на частку Росії припадало близько 8% імпорту нафти в 2021 році, хоча останні місяці ці поставки мають тенденцію до зниження.

Серед наслідків заборони на нафту Білий дім оцінює, чи справді цей крок завдасть збитків російській економіці, чи нафта просто піде на інші ринки та підніме ціни на бензин у США.

2021 року США, за власними даними, купили російської нафти на 17 млрд доларів (половину напряму, половину — через треті країни). А весь російський нафтовий експорт за рік становив 110 млрд доларів.