Як зорієнтуватись евакуйованим з України пасажирам на вокзалі в Перемишлі: пояснення УЗ

В Укрзалізниці розповіли, як зорієнтуватись евакуйованим з України пасажирам на залізничному вокзалі в Перемишлі.

Про це повідомляє прес-служба УЗ в Telegram.

“Поїзди з України прибувають на перон №5 вокзалу Перемишля. Після проходження паспортного контролю пасажири можуть отримати допомогу від волонтерів та співробітників польської залізниці: воду, їжу та детальну інформацію стосовно найближчих рейсів країною”, – йдеться у повідомленні.

З Перемишля щоденно відправляється декілька поїздів до різних міст Польщі: Варшави, Кракова, Познані, Катовіце тощо.

“Щодня близько 21:30 відправляється поїзд RegioJet до Праги. Цих додаткових поїздів немає у розкладі та на табло у вокзалі. Пасажирам рекомендується уважно слухати оголошення на вокзалі та за необхідності питати волонтерів, які допоможуть зорієнтуватись у найближчих рейсах. Платити за квиток не потрібно: проїзд для громадян України безкоштовний на всіх польських поїздах”, – додали в УЗ.

Якщо пасажир збирається поїхати далі поїздом Інтерсіті (IC), то йому необхідно отримати безкоштовний квиток з реєстрацією місця в квитковій касі у вокзалі. Для цього достатньо показати український паспорт. 

“У разі користування регіональним поїздом (не інтерсіті (ІС)) ніяких додаткових документів не потрібно: безкоштовний квиток видасть кондуктор у вагоні”, – доають в компанії.

 

Ця процедура не розповсюджується на громадян інших країн. Їм необхідно придбати квиток у касі на вокзалі заздалегідь (вартість залізничних квитків в Польщі- 50-400 гривень, в залежності від відстані та класу поїзда).

Поїзди, які повертаються до Львова з Перемишля, теж беруть пасажирів.

“Проїзд ними також безкоштовний: пасажири можуть пройти до міжнародного терміналу біля п’ятого перону, пройти паспортний контроль та зачекати наступного поїзда.

Укрзалізниця просить пасажирів зберігати спокій, бути ввічливими та допомагати іншим пасажирам. Рейси здійснюються регулярно, тож всі бажаючі зможуть отримати допомогу та дістатись пункта свого призначенні в безпеці”, – резюмували в УЗ.

Економічна правда