Міністерка з питань євроінтеграції розповіла, чого чекає Україна від саміту з ЄС цього року

Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Київ очікує посилення потенціалу Угоди про асоціацію. Захід заплановано на 12 жовтня в Києві.

Про це Ольга Стефанішина розповіла в Брюсселі на зустрічі з генеральним секретарем європейської Служби зовнішньої діяльності Стефано Санніно, повідомляє Урядовий портал.

«Україна і ЄС можуть посилити потенціал Угоди про асоціацію. Загальний огляд досягнення цілей Угоди повинен визначити сектори, де ми можемо досягти більшого», – сказала Стефанішина.

Сторони обговорили можливість посилення співпраці між Україною і ЄС в сфері безпеки, загального огляду Угоди після презентації внутрішніх оцінок на полях майбутнього саміту.

Верховна Рада може провести одне або два позачергових засідання до проведення 23-го саміту Україна-ЄС 12 жовтня 2021 року. Нардепи планують розглянути законопроекти в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден планує взяти участь в саміті G20 в Римі в кінці жовтня.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій скасував свою поїздку на демографічний саміт в Будапешті через конфлікт з Чехією щодо шахти в Турув.

Україна сподівається на проведення саміту в нормандському форматі ще при канцлера Німеччини Ангелу Меркель.

загрузка…