Колесникова стала лауреатом премії Гавела

Рада Європи визнала одну з лідерів білоруської опозиції Марію Колесникову лауреатом премії імені Вацлава Гавела-2021 у сфері захисту прав людини громадянським суспільством.

Сестра Колесникової Тетяна Хомич прийняла нагороду за неї. Про це йдеться в прес-релізі РЄ.

Хомич також подякувала комітету, який вирішив вручити премію Колесниковій, і додала, що Колесникова хотіла б присвятити цю нагороду всім жителям Білорусі, які борються за свої права.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруських опозиціонерів Колесникову і Знака засудили до 11 і 10 років колонії

“Колесникова, яка стала проти режиму, який обрав силу і жорстокість проти мирного і законного протесту, продемонструвала, що вона готова ризикувати власною безпекою заради мети, вищої за неї самої – вона показала справжню мужність”, – заявив голова Парламентської асамблеї Ради Європи Рік Дамс.

Марію Колесникову затримали 8 вересня 2020 року на білорусько-українському кордоні. За версією прикордонного комітету Білорусі, вона разом з Іваном Кравцовим і Антоном Роднєнковим намагалася прорватися через кордон. Тим часом Кравцов і Родненков на прес-конференції в Києві заявили, що Колесникова порвала свій паспорт і покинула автомобіль під час примусової депортації.

На початку вересня 2021 року суд засудив Колесникову до 11 років колонії.