“Він – воїн”: як вітали Порошенка з Днем народження ексбранці Кремля й ветерани російсько-української війни

Петро і Марина Порошенко

До привітань долучилися також українські митці

Відомі українці, військові, ветерани, волонтери, діячі культури та мистецтва привітали з Днем народження п’ятого президента України Петра Порошенка. Про привітання розповідо інтернет-видання “Газета.ua”.

Український режисер та колишній політв’язень Кремля Олег Сенцов, зокрема, побажав Порошенку многая літа.

А релігієзнавець, громадський діяч, теж колишній бранець путінського режиму Ігор Козловський побажав п’ятому президенту “безмежного щастя, безумовної любові та рясних благословень на подальше життя”.

Долучився до привітань і український рок-гурт KOZAK SYSTEM, письменниця Оксана Забужко та казкар, телеведучий і музикант Сашко Лірник.

.

Учасники російсько-української війни також побажали Порошенку здоров’я та успіхів.

“Хочу привітати Порошенка із днем народження. Пройде час, і в українських підручниках історії можна буде прочитати про п’ятого президента України, який був на Майдані під час Революції Гідності, виграв вибори у країні, що була на грані дефолту, зі зруйнованою армією, втраченим Кримом. Не побоявся погроз Росії і не пішов на капітуляцію. Зміцнив армію, добився автокефалії для української церкви, і тепер його ім’я вписано у Томос, підписаний Вселенським Патріархом. Мені особисто хотілося б, щоб там ще було написано: став першим українським президентом, що після революції Гідності виграв президентські вибори двічі”, – написав ветеран Мирослав Гай.

.

Ветеран та волонтер Олексій Петров зазначив: “Так, Петро Олексійовичу, ви не ідеальний. (Не дай Боже потрапити під вашу гарячу руку). Взагалі то, ніхто не ідеальний. Навіть сер Уїнстон Черчиль, фрази якого так любимо згадувати, був дааааалеко не ідеальний. Так, Петро Олексійович, ми часто кажемо: та треба було тоді тому Пороху зробити так, ось так і ще саме так. І чим далі від 2014 року, тим більше радників. Але я особисто вдячний вам за те, що тоді, навесні 2014 року, ви не сховалися за своїми грошима. Не зробили вигляд “посиджу вдома, чи десь у Лондоні, почекаю, подивлюсь, що буде далі”… Ви почали боротись за Україну, разом с усією країною. Ви потрібні Україні. Ви потрібні українцям”.

“Петре Олексійовичу, з Днем народження. Хай буде все добре”, – побажав Дмитро Ярош.

Генерал, Герой України Михайло Забродський зауважив, що дуже часто за медійним образом політика або за офіційним портретом губиться сприйняття живої людинт.

“Він воїн. Хотілося б сказати, що знаю його і в роки війни, і в роки миру. Не вдасться. Сьомий рік країна воює. Свого Верховного побачив вперше лише на війні. Тоді не міг припустити, а зараз впевнений – він продовжує її вести. Для нього вона почалася одного дня і її кінцем він буде назавжди вважати лише перемогу. Так поводяться лише воїни … Він лідер. Формування команди однодумців і боротьба за прихильність завжди складні. Він пройшов цей шлях і продовжує рух. Він вміє закликати і вести. Він знає тонку межу між популярністю і авторитетом. Він залишається вірним принципам. Він знає і вірить в свою команду. З ним непросто працювати, але завжди цікаво і результативно”, – написав Забродський. І додав, що в лідера української опозиції можна повчитися підходу до розв’язання найскладніших задач.

А депутат Київради від “Європейської Солідарності”, учасник російсько-української війни Олександр Погребиський зазначив: “Хотів би побажати, але знаю, що більшість того, що зазвичай бажають, у вас є. Тому, користуючись можливістю, хотів би запевнити у тому, що якби складно не було можете розраховувати на мене. Але все ж… таки бажаю здоров’я, міцного, справжнього десантного”.

.

До привітань і побажань п’ятому президенту, окрім політиків та інших діячів, долучилися й пересічні користувачі соцмереж:

.