ПАРЄ остаточно відхилила список кандидатів на посаду судді ЄСПЛ від України

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) остаточно відхилила список кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України.

На посаду судді в ЄСПЛ в Україні претендувало 18 осіб. У травні Офіс президента повідомив про вибір трьох кандидатів від України, ними стали: Микола Гнатовський, Олександр Мережко і Гаяне Нуріджанян.

За інформацією ZN.UA, висунення Олександра Мережка, який є депутатом від «Слуги народу» і членом ПАРЄ, але при цьому не має необхідної репутації для судді ЄСПЛ, заздалегідь прирекло український список кандидатів на провал.

Комітет ПАРЄ провів співбесіди з кандидатами 16 вересня, і 22 вересня рекомендував Асамблеї відхилити кандидатів від України через їх невідповідність необхідним критеріям і попросити підготувати новий список.

Тепер українській владі необхідно провести новий конкурс.

В ЄСПЛ працюють 47 суддів – по одному представнику від кожної країни-члена Ради Європи. Кожного з них призначають на дев’ять років. ​​З 2010 року суддею від України була Ганна Юдківська, і з 2019 року, поки Київ все ніяк не подасть нормальний список нових кандидатів, вона все ще виконує обов’язки судді.

Новина доповнюється…