Головних лікарів можуть відсторонити від посади за фальсифікацію COVID-сертифікатів в лікарнях

Міністерство охорони здоров’я України вимагає, щоб головних лікарів відсторонювали від посади за підробку свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 в їхніх лікарнях, інформує міністерство у Facebook.

Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко зазначив, що  нині на деяких лікарів відкрито кримінальні провадження за підробку сертифікатів вакцинації.

«Ми офіційно направимо подання до власників закладів охорони здоров’я, де працюють ці лікарі, – об’єднаних територіальних громад – ​​з проханням відсторонити від роботи керівників цих установ на час проведення слідства. Переконані, що керівники повинні нести персональну відповідальність за те, що відбувається в їхніх лікарнях», – наголосив Ляшко.

Якщо слідство виявить, що головний лікар закладу буде непричетним до махінацій, його відновлять на посаді.

Зазначається, що в разі повторного порушення МОЗ ініціюватиме анулювання ліцензії закладу охорони здоров’я та розривання контракту між закладом та Національною службою здоров’я. Після цього територіальна громада фінансуватиме заклад охорони здоров’я самостійно.

Як повідомлялося раніше, Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України, який передбачає кримінальну відповідальність за підробку документів вакцинацію від COVID-19.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Ігор Кузин заявив, що в Україні порушено вже понад 30 кримінальних справ за підробку COVID-сертифікатів.

Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Кому треба вакцинуватись обов’язково: МОЗ запропонував перелік професій Серед запропонованих спеціалістів є педагоги

Кузін: «Медичні протипоказання до вакцинації від СOVID-19 мають менш як 1% українців» Перелік абсолютних медичних протипоказань буде відрізнятися для кожної людини.

У світі за час пандемії на COVID-19 захворіли понад 231 млн осіб: карта У трійці антилідерів за темпами зростання захворюваності на коронавірус залишаються США.

Вчителям не урізатимуть зарплати через карантин – МОН До оффлайн навчання готові школи в шести регіонах.

У США дозволили вакцинацію літніх людей третьою дозою Pfizer Третю дозу колотимуть мінімум через пів року після другої дози.