Вченим вдалося виділити клітини динозавра, що добре збереглися

Вчені з Університету Ліньї і Інституту палеонтології і палеоантропології хребетних виділили хрящові клітини у динозавра віком 125 мільйонів років. Як повідомляє Naked science, в них містяться ядра із залишками органічних молекул і хроматину.

Збереження ядер клітин у давно вимерлих організмів вважається рідкісним і винятковим явищем. Через крихкість нуклеїнових кислот такі ядра швидко руйнуються після смерті тварини (іноді – протягом декількох годин). Однак такі структури періодично знаходять і описують, особливо у древніх рослин.

Динозавр Caudipteryx мешкав на території сучасного Китаю. Його розміри можна порівняти з розмірами павича, а на хвості у нього було довге пір’я.

Вчені витягли клітини з правої стегнової кістки. Спочатку зразок декальцинували, а потім проаналізували за допомогою різних хімічних методів.

За словами дослідників, деякі клітини динозавра виглядали здоровими і після смерті, інші ж почали процес скам’яніння ще під час вмирання тварини. Вченим вдалося пофарбувати ядра деяких клітин в фіолетовий колір за допомогою природного барвника гематоксиліну. Збереження знахідки виявилося настільки унікальним, що фахівці змогли розглянути і деякі оригінальні біомолекули в клітинах, і нитки хроматину.

За словами дослідників, такі експерименти наближають науку до секвенування ДНК динозаврів. Вважається, що молекули ДНК такого віку не можуть зберегтися. Але клітини Caudipteryx не в повному обсязі скам’яніли і все ще містять залишки органічних молекул. Надалі вчені мають з’ясувати, чи зберегли вони якусь біологічну інформацію і залишки ДНК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше в Канаді виявили новий вид хижого кембрійського членистоногого, якому 500 млн років. Новий вид виділяється великим розміром – у нього була велика голова і пласке тіло.