МОЗ планує карати головлікарів за підробку COVID-сертифікатів в лікарнях

Міністерство охорони здоров’я України вимагає усувати головлікарів за підробку свідоцтв про вакцинацію в їхніх лікарнях. Їх можуть усувати від обов’язків на час слідства.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я в Facebook.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що на сьогодні на кількох лікарів вже завели кримінальні справи за підробку свідоцтв.

«Ми офіційно направимо подання до власників закладів охорони здоров’я, де працюють ці лікарі, – об’єднаним територіальним громадам – ​​з проханням відсторонити від роботи керівників цих установ на час проведення слідства. Переконані, що керівники повинні нести персональну відповідальність за те, що відбувається в їхніх лікарнях», – додав він.

Якщо слідство виявить, що головний лікар був непричетним до махінацій, його відновлять на посаді. У разі повторного порушення МОЗ ініціюватиме анулювання ліцензії лікарні і розрив її контракту з Національною службою здоров’я. Після цього територіальна громада буде фінансувати лікарню самостійно.

Кабінет міністрів направить до Верховної Ради законопроект, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за підробку та використання документами про вакцинації проти особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Співробітники кіберполіції ліквідували схему отримання громадянами міжнародних сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 без проходження такої процедури, яку організувала в Черкаській області 32-річна лікар сімейної медицини спільно зі своєю 48-річною знайомою, яка виконувала роль посередниці .

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, чим загрожує підробка COVID сертифікатів. Головний санітарний лікар України Ігор Кузин нагадав, що внесення будь-якої інформації в електронну систему охорони здоров’я, можна відстежити.

загрузка…