Медики змушували онкохворих купувати “безкоштовні препарати”

Медики Житомирського обласного онкологічного диспансеру змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно давала держава.

Організував схему завідувач одного з відділень онкоцентру спільно з колегою. Діяли щонайменше впродовж останніх пів року, повідомили в пресцентрі Служби безпеки України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столичного онколога викрили на хабарі

“Медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках. Це при тому, що ці медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Медики-шахраї “списували” отримані ліки й продавали їх приватним аптекам за пів ціни. Препарати збували в декількох обласних центрах”, – сказано в повідомленні.

Під час обшуків у службових кабінетах обох зловмисників та у їхніх авто, в аптечних пунктах, задіяних у схемі, вилучили майже пів мільйона гривень готівки та чергову партію готових до “збуту” ліків – 50 упаковок дороговартісного медпрепарату.

Триває досудове розслідування, встановлюють усіх причетних до злочину.

Медики Національного інституту раку вимагали з онкохворих пацієнтів гроші за ліки, які держава надає безкоштовно.

До схеми були причетні завідувач поліклінікою та хіміотерапевт. У справі є сім потерпілих. Віддали лікарям майже 40 тис. грн.