В США вимагають заборонити ввезення «айфонів» з Китаю через використання підневільної праці


Американська НКО Tech Transparency Project звернулася до влади США з вимогою заборонити імпорт iPhone та іншої техніки Apple через використання компанією підневільної праці. Копія звернення опинилася в розпорядженні видання Axios, на яке посилається Forbes.


«Apple, схоже, не може або не хоче проводити базові дослідження своїх партнерів і визнати факт використання примусової праці в Китаї. Прикордонно-митна служба повинна спонукати Apple і інші компанії, які ведуть бізнес в Китаї, поважати права уйгурів», – цитує видання представників Tech Transparency Project.


За їхніми словами, влада має право блокувати імпорт певних товарів відповідно до закону про тарифи, прийнятого в США в 1930 році.


Раніше видання The Information опублікувало розслідування про 7 китайських компаній, які постачають компоненти для пристроїв Apple, виготовлені з використанням підневільної робочої сили. Згідно з ним, постачальники беруть участь у спонсорованих КНР програмах по «боротьбі з бідністю», в рамках яких на заводи залучають представників пригноблених меншин, включаючи мусульманське населення Синьцзян-Уйгурського автономного району (уйгурів).


Такі працівники можуть потрапити до в’язниці за відмову брати участь в державній програмі, а тих, хто погоджується прийняти в ній участь, часто направляють працювати на заводи, розташовані далеко від їх будинків, писало The Information. Видання готувало розслідування у співпраці з кількома правозахисними організаціями, включаючи Tech Transparency Project.


Представник Apple тоді спростував звинувачення The Information, повідомивши виданню, що компанія «не знайшла доказів використання примусової праці» на заводах, з якими вона співпрацює. При цьому раніше Apple розірвала контракт з китайською Ofilm Group через можливу участь фірми в держпрограмі з переселення етнічних меншин Синьцзяна на роботу в інші частини країни, писало Bloomberg із посиланням на джерела.


Нагадаємо, хакер повідомивApple про знайдені в її новій iOS 15 вразливості, проте компанія не відреагувала.