Грецький паром затонув біля маяка

Грецький паром “Express Samina” 26 вересня 2000-го стикнувся з скелями неподалік острова Парос.

Увечері паром відправився із Піренейського порту в Афінах. На борту 472 пасажири, решта 61 – екіпаж. Біля порту Пароса судно йшло на автопілоті. Капітан судна Василис Яннакіс і чотири його помічники дивилися футбол по телевізору і не зважили на зміну погоди. Вітер підняв сильні хвилі і збив паром “Express Samina” з курсу. Поплив на велику групу скель за 3 км від острова Парос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Італійський крейсер затонув за 3 хв

Скелі мали сигнальний маяк на вершині, світло якого видно з відстані 11 км. Удар був настільки потужним, що утворилася пробоїна від носа до середини судна. На борту відключилася електрика і почалася пожежа. Екіпаж не прийшов на допомогу пасажирам і навіть не дав ніяких інструкцій по гучномовцю. Пасажири в розпачі самі шукали рятувальні жилети, спускалишлюпки за борт.

Судно пішло на дно вже через 45 хв після катастрофи. На пошук і порятунок постраждалих були направлені всі, хто знаходився поблизу. Головною причиною трагедії грецька влада називають неуважність екіпажу під час руху. Урядова комісія визначила, що паром взагалі б не затонув, якби команда опустила дві водонепроникні перегородки і заблокувала потік води.

Капітана і його помічників визнали винними у ненавмисному вбивстві і засудили до 19 років позбавлення волі. Після катастрофи влада Греції ввели більш жорсткі правила безпеки судноплавства.

Біля берегів Ньюфаундленду американсько-французька експедиція 2 вересня 1985-го знайшли залишки лайнера “Титанік”. Затонув 14 квітня 1912-го по дорозі до Нью-Йорка. “Титанік” покоївся на глибині 3750 м.

З глибини 3750 м за останні 25 років було піднято дуже багато артефактів, що обчислюються декількома тисячами.