У Норвегії розповіли, коли продадуть останнє бензинове авто

Останній бензиновий автомобіль буде проданий в Норвегії в квітні 2022 року, хоча влада країни раніше прогнозувала відмовитися від бензинових авто лише в 2025 році. Про це повідомили в NAF.

Аналізуючи щомісячні дані Ради за інформацією про дорожній рух (OFV) з 2017 року до вересня 2021 року аналітики з Норвезької автомобільної федерації (NAF) прийшли до висновку, що жителі країни активно скуповують саме електромобілі. Так, на 15 популярних машин, в Норвегії тільки одна трапляється з ДВЗ.

“При цьому купівельна спроможність норвежців практично не змінилася і навіть трохи зросла”, – зазначають фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали перший електричний Mercedes Ґелендваґен

Водночас, фахівці зазначають, що повна відмова від машин, які працюють на викопному паливі в Норвегії може статися пізніше.

“Електрифікація повинна торкнутися не тільки легкових автомобілів і громадського транспорту, але великогабаритних тягачів і будівельної техніки. Декарбонізація таких моделей може зайняти більше часу через обмежений вибір і високу вартість”, – пояснили експерти.

18 вересня у Cadillac стартували передзамовлення на перші серійні електричні кросовери Lyriq. Усі доступні електромобілі у єдиній доступній комплектаціі Debut Edition покупці зарезервували протягом 19 хв.