У Стоунхенджі почали будівництво

У Великій Британії вперше за 60 років почався ремонт Стоунхенджу.

Планують відремонтувати тріщини та дірки в каменях, повідомляє ВВС.

Лазерне сканування показало, що зруйнувалися камені перемичок, шви і бетонний розчин, що врівноважує їх по вертикальних каменях.

Ремонт триватиме два тижні. Встановлять риштування, щоб робітники могли дістатися до вершини каменів і замінити бетонний розчин вапняним.

“Чотири з половиною тисячі років впливу вітру і дощу призвели до утворення тріщин і отворів на поверхні каменя, і ця життєво важлива робота захистить особливості, які роблять Стоунхендж таким унікальним”, – сказала старша кураторка проєкту Хізер Себайр.

Благодійна організація English Heritage домовилася з Королівським монетним двором про випуск спеціальної пам’ятної монети 2021 року. Її встановлять в нову перемичку між камінням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими інструментами будували Стоунхендж

Її встановить 71-річний Річард Вудман-Бейлі. 1958 року він залишив монету під час попереднього ремонту.

Біля Стоунхенджу у Великій Британії у давнину відбувалися масові бенкети. На них з’їжджалися мешканці з усієї території Британських островів і навіть із віддалених регіонів Шотландії. Вчених наштовхнули на це відкриття свинячі кістки, які вони розкопали в чотирьох поселеннях епохи пізнього неоліту біля пам’ятки.