Перепис населення проведуть новим способом

Бюджетний комітет Верховної Ради погодив виділення 82,4 млн грн на підготовку до Всеукраїнського перепису населення. Має відбутися 2023 року.

Перепис проводитимуть волонтери за допомогою планшетів і смартфонів. Частина людей зможе самостійно надати про себе інформацію в інтернеті.

 У кожну домівку не приходитимуть. Однак і через інтернет всі не реєструватимуться. Для підготовки перепису залучать фахівців і вони визначать найоптимальніший спосіб, говорить соціолог Євген Головаха, 71 рік. У Польщі, наприклад, відкривали спеціальні центри. Туди могли приходити люди і реєструватися.

Похибка в точності може бути, додає.

 Бо є ті, хто захоче ухилитися, каже Євген Іванович. Перепис мали провести ще 2010 року, коли Організація Об’єднаних Націй запустила їх хвилю у всьому світі. Ми цього не зробили і втратили час. В очах ООН тепер маємо поганий імідж. У статистичних рейтингах поряд із пунктом про населення в Україні стоїть прочерк або “дані застаріли”.

2020 року пробний перепис населення провів тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. Використовував переважно дані Пенсійного фонду та мобільних операторів. Визначив, що в Україні проживає 37,289 млн людей. Повноцінний перепис востаннє відбувся 2001‑го. Показав, що в державі 48,457 млн громадян.