На Львівщині викрили схему продажу підроблених COVID-сертифікатів

У Львівській області кіберполіція зловила чоловіка, який заробляв розповсюдженням підроблених COVID-сертифікатів. За час роботи він встиг надати послуг на приблизно 225 тисяч гривень. Про це повідомляє пресслужба кіберполіції.

«Встановлено, що 31-річний місцевий житель виготовляв довідки з негативним результатом на COVID-19 і COVID-сертифікати для перетину державного кордону. Клієнти не проходили ніяких лабораторних досліджень, а лише надавали свої дані для оформлення», — повідомила пресслужба.

Правоохоронці підрахували, що він продав понад 50 COVID-сертифікатів і 300 довідок з негативним результатом тесту на коронавірус. Свої послуги чоловік рекламував в месенджері, в якому було понад 15 тисяч підписників.

СOVID-сертифікати у фігуранта коштували 1500 гривень, а довідка — 500 гривень.

Згідно з ч. 1 ст. 358 Кримінального Кодексу України зловмиснику загрожує позбавлення волі строком до двох років.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Ігор Кузин заявляв, що в Україні порушено вже понад 30 кримінальних справ за підробку COVID-сертифікатів.

«Це і сертифікати ПЛР, і свідоцтва про одужання, і довідки, і результати з вакцинації. За деякими з них слідство ведеться, найближчим часом будемо бачити результати», — сказав Кузін.