Невакциновані вчителі — діти на дистанційку. Що робити батькам?

Вчителі – наразі найважливіша для Міністерства охорони здоров’я група ризику в питанні вакцинації від коронавірусу, заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю виданню LIGA.

Якщо під час переходу до «жовтої зони» принаймні одне щеплення від коронавірусу не зроблять 80% вчителів, учнів переведуть на дистанційне навчання. Що робити у такій ситуації батькам, яким треба буде при цьому ходити на роботу? На думку Кузіна, батькам варто «мотивувати» вчителів.

«Батьки дійсно можуть підіймати питання про вакцинацію вчителів, бо це питання безпеки їхніх дітей. Але тут має бути баланс. Мова не про те, що батьки мають контролювати, бо будь-який педагог може відмовитися від оприлюднення свого вакцинального статусу. Мова про те, що батьки мають мотивувати», – каже Кузін.

Головний санітарний лікар підкреслив, що зараз є ще час, щоб педагоги вакцинувались. 

«Є вибір, працюють мобільні бригади, інформаційні телефонні лінії є для пояснення. З педагогами окремо проводиться робота щодо того, щоб пояснити навіть кожен механізм дії вакцини або потенційні переваги, які отримає людина від щеплення», – каже він.  

Водночас, за словами Кузіна, статистика вакцинованих вчителів може бути неточною: її формує окремо керівництво кожної школи, бо під час вакцинації в лікарнях не завжди зазначають, що людина – вчитель.