Джоковича затисла історія

 Ти не вип’єш, навіть якщо Новак виграє американський “Шолом”? запитує колега два тижні тому на корпоративі. Відповідаю, що неодмінно. І багато. Але не алкоголю, бо зав’язав, а улюбленого гранатового соку.

Чемпіонат США з тенісу цьогоріч був історичною подією. Серб Новак Джокович виграв до турніру всі три “Шоломи”-2021. Якби переміг у Нью-Йорку, то здобув би “Великий шолом”, чого не було з 1969-го.

Змагання відбувалися на харді коронному покритті Джоковича. Але позаду був важкий сезон і сильні суперники. Жереб тільки ускладнив ситуацію: щоб підняти трофей над головою, у півфіналі треба було пройти олімпійського чемпіона Сашу Звєрева, непереможного в останніх 16 матчах. А у вирішальному поєдинку росіянина Даниїла Медведєва, другу ракетку світу, який мав легших опонентів і настільки ж комфортно почувався на харді.

Виснажений серб грав нестабільно. Красиві розіграші чергував з елементарними помилками. Поєдинок зі Звєревим розтягнувся на п’ять партій. У вирішальній Джокович був бездоганним. Після гри назвав прийдешній фінал найважливішим матчем у кар’єрі й пообіцяв іти ва-банк.

Даремно. Під час гри було помітно, що Новака притисла історія. “Сталевий” серб помітно нервував, бив себе по ногах, трощив ракетку. Нічого не допомагало. Навіть підтримка глядачів, які в Нью-Йорку зазвичай уболівали проти нього на користь швейцарця Роджера Федерера. Але заради історичної події зробили виняток. Це розчулило Джоковича. Він заплакав прямо під час матчу, на який покладав стільки надій і який безнадійно програв.

Не судилося мені цього разу смакувати гранатовий сік.