Pfizer і BioNTech просять дозволу вакцинувати дітей молодше 5 років

Виробники вакцин Pfizer і BioNTech планують подати заявку в Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) на отримання дозволу використовувати вакцину від коронавірусу в екстрених випадках для дітей молодше 5 років. Про це повідомив фінансовий директор Pfizer Френк Д’Амеліо, передає The Hiil.

Д’Амеліо сказав, що компанія очікує отримати дані по групі від 5 до 11 до кінця вересня. Дані по молодшій групі очікуються в кінці жовтня, сказав він.

Після подачі заявки доступність вакцини для дітей буде залежати від швидкості розгляду FDA. Колишній комісар FDA Скотт Готліб припустив, що перевірка може зайняти від чотирьох до шести тижнів, в той час як Reuters повідомило, що це може зайняти всього три тижні.

Вакцина Pfizer-BioNTech в даний час дозволена для дітей у віці від 12 до 15 років в США і повністю схвалена для людей старше 16 років.

FDA знаходиться під тиском, щоб дозволити вакцину для дітей молодше 12 років, оскільки багато батьків говорять, що вони дуже хочуть вакцинувати своїх дітей, оскільки школи знову відкриваються, а дуже заразний дельта-варіант продовжує поширюватися.

Куба вже прийняла рішення вакцинувати всіх дітей від 2 до 18 років двома дозами вакцини власного виробництва.

Відзначимо, в Україні на сьогодні пріоритетною є вакцинація вчителів і осіб похилого віку. Однак за бажанням батьки можуть прищеплювати підлітків у віці від 12 років.

Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Глава Єврокомісії попередила про пандемію невакцинованих В ЄС вакциновані вже 70 дорослого населення, але є сильна різниця між окремими країнами за цим показником.

У світі за час пандемії на COVID-19 захворіли понад 225 млн осіб: карта У трійці антилідерів за темпами зростання захворюваності на коронавірус залишаються США.

В Україні немає жодної простроченої вакцини — Ляшко За терміном придатності вакцин встановлено контроль

Україна може не встигнути використати близько 3 млн доз вакцини AstraZeneca – KSE Зараз в Україні роблять близько десяти тисяч доз AstraZeneca на добу, щоб встигнути використати партію, потрібно робити вп’ятеро більше.

На даному етапі масове використання додаткової дози вакцини не потрібне і може бути небезпечним – The Lancet Авторами нової роботи стали двоє фахівців з FDA.