Венеціанська комісія отримала законопроект Зеленського про олігархів

Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) отримала запит про юридичну експертизу законопроекту №5599 «про олігархів».

Про це повідомляється на сайті Комісії.

Зазначається, що отримали листа, який 10 вересня 2021 року Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков надіслав із проханням провести юридичну експертизу Венеціанської комісії щодо проекту закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну чи політичну вагу у суспільному житті (олігархи)».

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект президента Зеленського №5559 «про олігархів». Депутати внесли у документ 1230 правок.

2 вересня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у листі попросила голову парламенту Дмитра Разумкова скерувати документ на перевірку до Венеціанської комісії, оскільки він може суперечити нормам Конституції.

Народний депутат фракції «Слуга народу» Федір Веніславський зазначив, що рішення Венеціанської комісії не буде підставою для відтермінування ухвалення законопроекту про деолігархізацію, адже до нього будуть ставитися, як до рекомендації.

загрузка…