Кабмін різко скоротив фінансування житлових субсидій у 2022 році

Кабінет міністрів заклав в проект державного бюджету на 2022 рік на пільги і житлові субсидії громадянам 38,4 млрд гривень проти близько 47,2 млрд гривень у цьому році.

Про це повідомляється в проекті державного бюджету, оприлюдненому на сайті Верховної ради (законопроект №6000). Станом на сьогодні в держбюджеті на 2021 рік видатки на субсидії передбачені на рівні 35,2 млрд гривень, однак ці гроші вже закінчилися і Кабінет міністрів буде просити Верховну Раду виділити на ці цілі ще 12 млрд, тобто в сумі субсидії з’їдять в 2021 році 47,2 млрд.

Нагадаємо, Кабмін продовжить дію спеціальних соціальних нормативів при розрахунку субсидій для регіонів України, які після 1 жовтня потраплять у «червону» зону. Нормативи на житлово-комунальні послуги, зокрема, на електроенергію та газ, минулої весни були збільшені на 50%.

Раніше Кабмін спростив надання субсидій безробітним і працюючим за кордоном. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що субсидій на оплату житлово-комунальних послуг вистачить усім нужденним, попри скорочення фінансування у 2021 році.

загрузка…