У МЗС анонсували зустріч голів держав Люблінського трикутника

Україна планує провести зустріч глав держав Люблінського трикутника, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Ми плануємо провести зустріч глав держав на саміті Люблінського трикутника в майбутньому”, – сказав Кулеба на Українському центральноєвропейському форумі в середу.

За його словами, за півтора року були створені нові формати за участю України. Серед них – Люблінський трикутник з Польщею і Литвою, Асоційоване тріо з Грузією і Молдовою, Квадрига з Туреччиною і Кримська платформа.

Кулеба також додав, що нові альянси зміцнюють національну безпеку України і безпеку регіону вже сьогодні.

Міністр вказав, що Люблінський трикутник був створений в липні 2020 року і вже довів, що є хорошим форматом регіонального співробітництва.

За його словами, міністри закордонних справ Люблінського трикутника провели три зустрічі за один рік. Крім того, Кулеба нагадав, що на останній зустрічі у Вільнюсі влітку була підписана дорожня карта співробітництва та спільний план з протидії дезінформації.

“Так само як Веймарський трикутник допоміг Польщі інтегруватися в ЄС в 1990-их і на початку 2000-их, Люблінський трикутник сьогодні розглядається в Києві, як один з інструментів, щоб сприяти членству України в ЄС”, – підкреслив глава МЗС України.

Нагадаємо, в липні міністри закордонних справ України, Польщі та Литовської Республіки заявили про створення «Люблінського трикутника» – тристоронньої платформи для політичного, економічного і соціального співробітництва між країнами.

Раніше повідомлялося про те, що українська сторона бачить в Польщі потенційного лідера процесу деокупацію Криму.

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив польського колегу Яцека Чапутовича про наміри України створити міжнародну платформу для рішучих дій, спрямованих на деокупацію півострова.