Українцям дозволили розмитнювати авто онлайн, а водійське посвідчення отримувати через кур’єра

Водій

Такі нововведення пропонуються через пандемію COVID-19

Кабінет Міністрів прийняв постанову про проведення експериментального проєкту щодо митного оформлення транспортних засобів за допомогою застосунку “Дія”. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко.

Зараз митне оформлення транспортних засобів передбачає необхідність заповнення фізичними і юридичними особами попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття і/або митної декларації в письмовій формі.

Документ передбачає:

  • здійснення митного оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;
  • вичерпний перелік документів для вільного оформлення;
  • подання документів в електронній формі з використанням порталу “Дія”;
  • нарахування митних платежів в автоматичному режимі, які можна оплатити на порталі “Дія”, через банки або електронні платіжні системи;
  • сплату митних платежів протягом 10 днів;
  • завершення митного оформлення авто в автоматичному режимі.

Крім того, в Україні тепер можна онлайн пройти підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації водіїв, а отримати водійське посвідчення можна буде поштою або кур’єром. Такі нововведення пропонуються через пандемію COVID-19.

Нагадаємо, що власників автомобілів на іноземній реєстрації в Україні почали притягати до відповідальності за порушення правил дорожнього руху.