Європарламент пропонує ЄС не визнавати вибори до Держдуми РФ

Євросоюз

Вибори відбудуться у треті вихідні вересня

Не визнавати вибори до Держдуми Росії пропонує Європарламент Європейському союзу. Депутати закликають це зробити, якщо волевиявлення у Москві визнають сфальсифікованими.

Переконують, кожен народ повинен мати право вибору, а росіяни його не мають. Ключові гравці опозиції, серед яких і Олексій Навальний, та противники російської правлячої партії сидять у тюрмах або під домашнім арештом. У звіті наголошують, що ЄС має співпрацювати з Москвою з питань, які становлять спільний інтерес. Тобто глобальна безпека, забезпечення миру і контроль над озброєнням. І це має відбуватися лише за умови, якщо Кремль дотримуватиметься прав людини. Вибори у Державну думу, тобто нижню палату російського парламенту, відбудуться цими вихідних. Вперше в історії вони триватимуть три дні. На них оберуть 450 депутатів за змішаною системою.

“ЄС має бути готовий не визнавати парламент Росії та розглянути питання про виключення Росії з міжнародних організацій із парламентськими асамблеями, зокрема з Парламентської асамблеї Ради Європи, якщо парламентські вибори 2021 року в Росії будуть визнані шахрайськими та такими, які булі проведені з порушенням демократичних принципів та міжнародного права”, – сказано у звіті Європарламенту про стратегію відносин із Росією.

Читайте також: “У Радянському Союзі теж люди ходили на вибори”: Айвазовська про “вибори” до держдуми РФ