В ОРДЛО окупанти примушують студентів та викладачів заповнювати агітаційні анкети «прихильників» Єдиної Росії

В ОРДЛО, незадовго до виборів до Держдуми РФ, серед студентів та викладачів закладів вищої освіти, які мають російські паспорти, розповсюджуються анкети так званих «прихильників» провладної російської  політичної партії «Єдиної Росії», заявив член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в Facebook.

За його словами, Росія дає зрозуміти, що отримавши паспорт, вони (власники російських паспортів – ред.) вже повинні щось новій «Батьківщині», і вона спитає їх за неповернення боргу.

Facebook/Сергей Гармаш

Гармаш зазначив: «Старостам і завідувачам кафедри повинні будуть  відзвітувати за громадянську позицію своїх підопічних, а останнім доведеться писати пояснювальні, чому вони не заповнили анкети або не проголосували.

Він також додав: «Пікантна особливість: «прихильник»  ЄР («Єдиної Росії»  –  ред.) не ідентичне «члену» партії.  Хоча, людям цього не пояснюють. Навіть в цьому обман».

Як повідомлялося раніше, жителів ОРДЛО з російськими паспортами 17, 18 і 19 вересня повезуть в Ростовську область, щоб ті проголосували на виборах до Держдуми РФ. Тих жителів окупованого Донбасу, у яких тільки український паспорт, бойовики не пропускатимуть через кордон з країною-агресором.

Нагадаємо, перед виборами до російської Держдуми в ОРДЛО активізували видачу паспортів РФ. У них проставляють коди неіснуючого відділення Міграційної служби РФ в Ростовській області. Адреса прописки в документах також не вказується. Таким чином, ці паспорти не дають права на російські соціальні та пенсійні виплати і не роблять їх власників повноцінними громадянами РФ.

8 вересня Верховна Рада України проголосувала за звернення до міжнародної спільноти у зв’язку з незаконною підготовкою виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму із залученням до голосування громадян України з окупованого Донбасу.