Як впоратись із тривогою

Ознаками тривоги є психологічний дискомфорт, невпевненість в завтрашньому дні та своїх силах, перепади настрою, неспокій.

Що більше людина переживає, то менш якісно щось робить, пише healthline.

Є способи, щоб позбутись цього стану. Один із них – це деталізація. Слід спершу розібратися, чому виникає занепокоєння. Перш ніж панікувати, треба розібрати всі факти, які є навколо цієї ситуації, та оцінити їх. Тоді спрогнозувати план, як усе вирішити.

Також радять слідкувати за диханням. Зазвичай у стані тривоги воно пришвидшується і стає поверхневим. Треба навчитися контролювати дихання. Найпростіше, що можна зробити в стресовій ситуації, це почати “дихати на чотири”. Рахувати до чотирьох під час вдиху, а потім так само, рахуючи до чотирьох, повільно видихати. Важливо при цьому дихати правильно: при вдиху живіт піднімається, при видиху повільно опускається, груди залишаються майже нерухомими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому людина втомлюється: найпоширеніші причини

Заспокійливі речі, які треба розділити на категорії. Також варто згадати запахи, з якими асоціюється спокій і комфорт.

Відпочинок від роботи й домашніх турбот приносить людині задоволення. Також науковці визначили конкретний час відпочинку, щоб почуватися щасливим. Результати показали, що люди отримують задоволення, відпочиваючи 3,5 год. щодня.