У ЄС заявили, що змушені вести переговори із “Талібаном”, аби не допустити в Афганістані гуманітарної катастрофи (Відео)

Жозеп Боррель

Збройний наступ “Талібану” на Афганістан

Серед вимог – повага до прав людини, особливо це стосується жінок

ЄС змушений вести переговори з “Талібаном”. Про це заявив Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, передає “5 канал”.

Каже, щоб не допустити гуманітарної катастрофи в країні, Брюссель піде на такий крок. І якщо “Талібан” виконуватиме вимоги, можуть поновити гуманітарну допомогу Афганістану. Серед вимог – повага до прав людини, особливо це стосується жінок. Натомість так званий міністр закордонних справ “Талібану” Амір Хан Мутакі закликав міжнародних донорів поновити фінансування Афганістану. Після захоплення влади в країні бойовиками, США заморозили доларові активи центрального банку країни. Вони становили левову частку валютного резерву. 

“Ми прагнемо гарних відносин з міжнародною спільнотою. Наша вимога – припинити чинити тиск на народ Афганістану. Ми допомагали Сполученим Штатам евакуювати людей, але натомість вони замість подякувати нам заморозили наші рахунки”, – повідомив в.о. міністра закордонних справ Афганістану Амір Хан Мутакі.

Представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель наголосив: “Щоб мати бодай якийсь шанс повпливати на перебіг подій, у нас немає іншого виходу, окрім комунікації з “Талібаном”. Ми вирішили, що глибина цієї комунікації залежатиме від дій нового уряду”.

Читайте також: Бойовики “Аль-Каїди” почали повертатися до Афганістану – спецслужби США