Євросоюз хоче реформувати Шенгенстку зону через «гібридну атаку» Білорусі


Євросоюз планує реформувати міграційну політику в Шенгенській зоні для боротьби з напливом мігрантів, повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, виступаючи в Європарламенті, передає Reuters.


 Вона звинуватила в міграційній кризі Білорусь, назвавши дії місцевої влади спробою дестабілізувати Європу.


Євросоюз буде протистояти «гібридній атаці» з використанням міграції, яку здійснює Білорусь, заявила фон дер Ляйєн. Разом з тим вона підкреслила, що Євросоюз залишиться вразливим до тих пір, поки між 27 країнами, що входять до його складу, будуть зберігатися розбіжності в цьому питанні.


«Вони садили людей в літаки і буквально підштовхували їх до наших кордонів», – нагадала фон дер Ляйєн про дії білоруської влади.


«Це – гібридна атака, спрямована на дестабілізацію Європи. Ми ніколи цього не потерпимо », – зазначила фон дер Ляйєн, пообіцявши підтримку Литві, Латвії та Польщі, які межують з Білоруссю.


На її думку, подібна ситуація може виникнути і на кордонах з іншими країнами. «Тому, працюючи над реформуванням Шенгену, ми повинні знайти нові шляхи для того, щоб відповідати на цю агресію і забезпечити єдність і згуртованість у захисті наших зовнішніх кордонів», – підкреслила вона.


Раніше канцлер ФРН Ангела Меркель також називала приплив мігрантів гібридною атакою з боку Білорусі. Мінськ звинувачують в організації припливу мігрантів, зокрема з Іраку, Афганістану та Сирії. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначав про готовність підтримати країни, які зіткнулися з припливом мігрантів з Білорусі.


Нагадаємо, Чехія виділить Литві понад півмільйона євро на паркан на кордоні з Білоруссю.


Тим часом стало відомо, що Лукашенко закупить в Росії зброї на $1 млрд, щоб «обороняти» кордон з боку України.