США передадуть своїм союзникам технології для боротьби з Китаєм

США планують обмінюватися з Британією та Австралією передовими технологіями, щоб вони могли протистояти Китаю. Про це має оголосити 15 вересня президент Джо Байден.

Інформацією про підготовку виступу Байдена поділилися офіційний представник Білого дому та співробітник американського Конгресу з виданням Politico. Очікується, що Байден зробить заяву 15 вересня о 17:00 за місцевим часом.

Планується, що США, Британія та Австралія спростять обмін інформацією в ключових технологічних областях, таких як штучний інтелект, кібернетичні та підводні системи, а також можливість завдання ударів на великій відстані.

Один із посадовців сказав, що домовленість матиме і ядерний елемент, в якому США та Британія поділяться своїми знаннями про те, як підтримувати інфраструктуру ядерного захисту.

Джерела видання повідомили, що в угоді не буде явного згадування Китаю, але обидва співрозмовники зазначили, що підтекст пакту є в тому, що це ще один крок західних союзників для протистояння Китаю у військовій та технологічній сферах.

Раніше президент США Джо Байден підписав указ про внесення 59 китайських компаній до «чорного списку». Серед них – одна з найбільших компаній у сфері телекомунікацій Huawei, підозрювана у шпигунстві на КНР.

Сполучені Штати запровадили економічні санкції проти дев’яти китайських компаній, серед яких була й Xiaomi. Згодом Xiaomi оскаржила таке рішення у суді, назвавши «неконституційними» запроваджені обмеження.

У травні стало відомо, що США вилучать компанію Xiaomi з державного «чорного списку» підприємств, що працюють на військову промисловість Китаю.

загрузка…