СБУ викрила фірму на Луганщині, яка платила терористам «ЛНР»

Власники приватного підприємства у Луганській області організували виробництво на тимчасово окупованій території, де за 2,5 роки заплатили терористам мільйони гривень «податків».

Як повідомляє прес-служба СБУ, на Луганщині заблокована масштабна схему фінансування окупаційної адміністрації «ЛНР». Зловмисники сплатили у «бюджет республіки» близько 260 тисяч доларів, отриманих від незаконної торгівлі продуктами харчування.

Слідчі СБУ встановили, що організатори оборудки – власники великого підприємства харчової промисловості, яке розташоване у Луганську. У 2015 році його перереєстрували у «ЛНР» і почали працювати «за правилами окупантів».

Серед фігурантів провадження є колишній «заступник міністра промисловості та торгівлі ЛНР», директор та двоє топменеджерів підприємства.

Встановлено, що на початок окупації завод припинив свою роботу, і щоб відновити виробництво, зловмисники завозили обладнання і харчові інгредієнти з неокупованої частини України. Для цього вони використовували механізм так званого «перерваного транзиту»: необхідні товари постачалися з підконтрольної Україні території начебто покупцям у Прибалтиці, які у свою чергу перепродавали їх «партнерам» у Закавказзі.

Вантажі направлялися транзитом через РФ кінцевим споживачам, але насправді через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону вони завозилися до тимчасово окупованої території Луганської області. Готова продукція збувалася в ОРДЛО та Росії.

Служба безпеки України повідомила чотирьом організаторам схеми про підозру за ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку встановленого Конституцією України, скоєного організованою групою осіб та у великому розмірі) Кримінального кодексу України. Їх оголошено у розшук.

Нагадаємо, контррозвідка СБУ на Луганщині заочно повідомила про підозру та оголосила у розшук шістьох учасників бандформувань терористичної організації «ЛНР», причетних до злочинів проти національної та громадської безпеки.

Крім того, учасника терористичної організації «ЛНР» засудили до 5,5 років тюремного ув’язнення. Правоохоронці затримали його у серпні 2020 року при спробі перетину лінії розмежування в розвідувальних цілях.

Раніше у Сєвєродонецьку співробітники СБУ затримали колишнього бойовика «ЛНР», який брав участь у захопленні адміністративних будівель у 2014 році.

загрузка…