Уряд звільнив першого заступника Уруського

Кабінет міністрів звільнив Валерія Іващенка з посади першого заступника міністра з питань стратегічних галузей та промисловості, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Іващенка призначили на цю посаду у серпні минулого року.

Іващенко з 2007 по 2009 рік був заступника міністра оборони, а після відставки Юрія Єханурова, до березня 2010 року, – в.о. голови Міноборони в уряді Юлії Тимошенко.

У серпні 2010 року Іващенка затримали співробітники Військової прокуратури. Тоді проти нього відкрили кримінальну справу за «незаконне ухвалення рішення про реалізацію майна Феодосійського судномеханічного заводу». У 2012 році Іващенка засудили до 5 років ув’язнення. Іващенко провину не визнав та називав справу проти себе політично вмотивованою.

Згодом Апеляційний суд змінив Іващенку покарання на умовне та звільнив з-під варти в залі суду. У січні 2013 року він отримав політичний притулок у Данії і переїхав туди. Втім, висловлював намір повернутись в Україну.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що Верховна Рада збирається звільнити трьох членів уряду: міністра оборони Андрія Тарана, міністра соцполітики Марину Лазебну і віцепрем’єра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського. Про можливу заміну Тарана і міністра юстиції Дениса Малюськи ZN.UA писало ще в липні.

Пізніше у «Слузі народу» заявили про те, що восени планується відставка всього уряду разом з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, проте деяких міністрів залишать на своїх місцях. Правда глава фракції СН Давид Арахамія заявив, що повної заміни уряду не буде, і у Шмигаля є шанс зберегти посаду.