“Є зауваження”: Міносвіти відправило дисертацію Киви на “поглиблене вивчення”

Сам нардеп проігнорував засідання експертної ради

У Міністерстві освіти та науки заявили, що мають “серйозні зауваження” до кандидатської дисертації народного депутата від ОПЗЖ Іллі Киви, а тому її відправили на поглиблене вивчення у кілька наукових закладів.

Про це повідомляє видання Bihus.Info.

Під час досліджень наукового доробку Киви з’явилося багато запитань. Тож експертна рада МОН ухвалила відповідне рішення на засіданні у вівторок, 14 вересня. Бути присутнім запрошували і самого нардепа, але на засідання той не з’явився.

“Експертна рада прийняла рішення відправити цю роботу на поглиблене вивчення в декілька наукових закладів”, – повідомив один із членів комісії. Інший представник ради зауважив, що до дисертації “є серйозні зауваження”.

Вивчати роботу нардепа експертна рада почала ще на засіданні 15 червня. На цьому ж засіданні розглядали також докторську дисертацію офіційної опонентки Іллі Киви на захисті – Ірини Жукової. З матеріалів Bihus.Info випливає, що Жукова може бути причетна до фальсифікації документів щодо дисертації нардепа на сайті Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП).

Нагадаємо, 26 квітня 2021 року в державному Інституті підготовки кадрів держслужби зайнятості відбувався захист кандидатської дисертації Іллі Киви. Журналістів туди пускали не всіх, лише “за списками” – в порушення закону. Сам Кива прийшов з охоронцями, яких назвав “аспірантами й студентами”, а представників ЗМІ обізвав лайливими словами. На самому захисті нардеп уникав запитань членів комісії, однак їх це зовсім не бентежило, а навпаки – веселило.

Суспільство неабияк обурилося тим, що Кива може стати кандидатом наук. У соцмережах українці писали, що тепер соромно вказувати свій ступінь доктора наук у резюме. Кілька науковців на знак протесту публічно спалили свої дипломи кандидата наук.

Одіоного нардепа підловили на фальсифікації довідок до наукової роботи, а членів комісії запідозрили у недоброчесності. У червні МОН заявило про перевірку дисертації депутата, але про її результати – досі нічого не повідомляли.

А нещодавно стало відомо, що скандальний нардеп ще й склав іспит на адвоката.