Велика приватизація – Зі списку виключені п’ять обленерго

Уряд на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони від 30 липня 2021 року прибрав з переліку об’єктів великої приватизації п’ять обленерго. Таке розпорядження Кабміну було прийнято на засіданні 14 вересня.

Йдеться про Тернопільобленерго, Запоріжжяобленерго, Харківобленерго, Миколаївобленерго і Хмельницькобленерго.

Щоб компенсувати передбачені від приватизації надходження в 2022-2024 роках, Кабмін доручив Мінекономіки, Міненерго і Фонду держмайна подати пропозиції щодо додаткового переліку об’єктів для продажу.

Як повідомлялося, до приватизації кілька років готувалися пакети акцій по 70% “Хмельницьк-” і “Миколаїв-“, 65% “Харків-“, 60,25% – “Запоріжжя-” і 50,99% “Тернопільобленерго”. У червні цього року ФДМ представив оновлений графік приватизації, в якому продаж чотирьох обленерго ( “Миколаїв-“, “Харків-“, “Запоріжжя-” і “Хмельницькобленерго”) запланована на лютий 2022 року, тоді як ще два обленерго, що залишаються у держави, ( “Тернопіль-” і “Черкасиобленерго”) поки відсутні.

Раніше глава Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк не виключає укрупнення операторів систем розподілу (ВСР, обленерго) для зниження тарифів на електроенергію.