Російські “вагнерівці” хочуть наводити порядок у ще одній країні

Франція застерігає Малі від угоди з російськими найманцями з ПВК “Вагнера”. Угода може довести відносини між Францією і Малі до критичного рівня і збільшити вплив Росії в регіоні.

Міністр оборони Франції Флоренс Парлі застеріг хунту Малі від угоди з “вагнерівцями” на тлі заяв, що та готова найняти 1 тис. російських найманців. Уряд Малі наближається до угоди з росіянами. Про це пише Al Jazeera.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генерал Забродський звинуватив голову ТСК по вагнергейту в брехні

Раніше прессекретар міністерства оборони Малі не заперечував інформацію про угоду з “вагнерівцями”. ПВК “Вагнера” отримуватиме близько $10,8 млн на місяць за послуги. Але присутність росіян поставить під загрозу фінансування Малі зі сторони західних партнерів, які досі допомагали відновити армію Малі.

У Малі з 2012 року триває війна з ісламістами. Найманці повинні вчити місцевих військових та охороняти провідних діячів хунти, яка править після переворотів в серпні 2020-го і в травні 2021 року. На початку вересня Москву відвідав міністр оборони хунти Малі. Франція за допомогою партнерів, зокрема США, намагається переконати хунту відмовитися від росіян.

ПВК “Вагнера” присутня в кількох африканських країнах. Зокрема в Лівії та ЦАР. Розгортання російських найманців в Малі турбує Францію, яка до 1960-го володіла Малі як колоніальна імперія.

З 2013 року Франція докладала зусиль для відновлення демократії та боротьби з ісламістами в Малі. Там загинули понад 50 французьких військових. Після військового перевороту 2020-го відносини Франції та Малі погіршилися. Військова хунта не виконала обіцянки провести вибори в лютому 2021 року. Тепер сили Франції з Малі можуть перекинути в сусідній Нігер.

Ситуація в Західній Африці погіршується через економічну ситуацію і збільшення впливу ісламістів у низці країн регіону. За останні два роки у двох країнах також відбулися військові перевороти – в Малі та у Гвінеї.

У сирійській провінції Хомс на вибуховому пристрої підірвався російський бронеавтомобіль під час розвідувальної операції. Загинув один російський військовий. Про це повідомило міністерство оборони Росії.