“Росія поводиться стриманіше”: експерт пояснив, чим НАТО вже допомагає Україні

НАТО-Україна

Вже на наступному тижні у Чорному морі почнуться військові навчання “Об’єднані зусилля-2021”

Проведення військових навчань – це один зі способів демонстрації Росії, що країни готові відбивати російську агресію у разі її поширення. Про це в етері телеканалу “Дом” розповів експерт Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Він нагадав, що 22 вересня починаються військові навчання “Об’єднані зусилля-2021”, які будуть відбуватися й у повітрі, й на морі, й на суші. Будуть залучені як українські підрозділи, так і підрозділи країн-членів НАТО. При цьому “Об’єднані зусилля-2021” стартують після закінчення російсько-білоруських військових навчань “Захід-2021”, які тривають з 10 по 16 вересня.

“Країни НАТО розуміють, які загрози є від РФ, і вони використовують всі механізми, які надані нам статусом партнера НАТО з розширеними можливостями. Весь алгоритм залучається. І ми теж не сидимо, склавши руки. Ми зміцнюємо оборону, розуміємо, де є проблемні точки, що необхідно виправити, і робимо все, щоб спільно проводити навчання з НАТО”, – зазначив експерт.

Мусієнко додав, що Україна проводить навчання та консультації, а у Чорному морі є кораблі НАТО, тому Росія поводиться стриманіше.

“Ми теж рухаємося вперед, ми не стоїмо на місці. Є два напрямки. Перше – збільшення військової допомоги й спільні навчання. Друге – це політичні, дипломатичні зусилля. Нам потрібно вигідно використовувати майданчик Генасамблеї ООН, щоб привернути увагу до всіх цих проблемних питань, які стосуються не тільки України”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, раніше заступник генсека НАТО Мірча Джоане заявив, що рішення про вступ України до Альянсу підтвердили на найвищому політичному рівні.