Астрономи помітили падіння на Юпітер великого об’єкта

Бразильський астроном Хосе-Луїс Перєйра помітив падіння на Юпітер великого об’єкта, яке супроводжувалося яскравим спалахом. У Європейському космічному агентстві (ESA) заявили про те, що це міг бути астероїд або фрагмент комети.

Разом з тим, точних даних про те, що ж це був за об’єкт, у вчених немає. «Поки даних про об’єкт мало, але він, швидше за все, був великим і/або швидким», – відзначили в ESA.

Як зазначає Forbes, минулого разу подібний спалах на Юпітері астрономи-любителі помітили в 2019 році. В архівних даних також є свідчення падінь об’єктів на планету-гігант в 2009, 2010, 2012 2016 і 2018 роках.

Наймасштабніше на даний момент зіткнення відбулося в 1990-х роках. Тоді комета Шумейкерів-Леві розпалася на частини і впала на Юпітер в 1994 році. Вона стала першим небесним тілом, зіткнення з яким вдалося зняти астрономам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи заявили про те, що їм вдалося розібратися в природі загадкових шестикутних вихорів на полюсах Юпітера. Виявилося, що стабільність шторму в основному залежить від «захисту» – антіціклоніческого кільця навколо кожного циклону.