Кабмін затвердив проєкт Держбюджету-2022

1

Відповідне рішення було ухвалено під час сьогоднішнього засідання Кабміну, інформує Цензор.НЕТ.

"Бюджет на 2022 рік не тільки збалансований і реалістичний, але і бюджет модернізації країни, відновлення економіки та інвестицій у людей, у їхнє здоров'я, освіту і розвиток", – зазначив Шмигаль, коментуючи показники проєкту Жержбюджету на 2022 рік.

За його словами, ключові пріоритети головного кошторису країни незмінні: медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, діджиталізація, підтримка підприємців та економіки.

"Основні макроекономічні параметри: зменшення дефіциту бюджету до 3,5%, зменшення державного боргу, зростання зарплат, стабільний курс гривні, зниження інфляції, рекордний за останні 10 років рівень зростання ВВП – як результат наших реформ", – заявив Шмигаль.

Представляв проєкт Держбюджету міністр фінансів Роман Марченко. Він нагадав, проєкт розроблений на основі бюджетної декларації на 2022-2024 роки.

Марченко також уточнив, що зростання реального ВВП України очікується на рівні 3,8%, інфляція (грудень до грудня) становитиме 6,2%, середній курс гривні до долара – 28,6-28,7 грн/долар.

Очікується, що номінальний ВВП України становитиме 5368,7 млрд гривень, середньомісячна зарплата – 15 258 гривень, рівень безробіття – 8,5%.

Читайте також: Шмигаль про показники Держбюджету-2022: Доходи – 1,2 трлн грн, витрати – 1,4 трлн грн, з них 5,95% підуть на оборону та безпеку