Франція пригрозила вивести свої війська з Малі, якщо місцева хунта розпочне співпрацю з «вагнерівцями»

У Франції розкритикували ймовірну співпрацю керівної хунти Малі та російських «вагнерівців». Кажуть, що ці речі несумісні з французькою військовою присутністю у країні.

Про це сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє Reuters.

Посадовець заявив, що ПВК «Вагнера» — це ополчення, яке в Сирії та Центральноафриканській Республіці здійснювало зловживання і порушення, що не відповідають ніяким угодам: «І тому воно є несумісним з нашою присутністю».

Як повідомляють джерела Reuters, ПВК «Вагнера» та керівна хунта Малі уклали угоду, у межах якої найманці будуть навчати малійських військових забезпечувати охорону високопосадовців.

За інформацією джерел Reuters, Франція і справді думає про виведення своїх збройних сил з Малі, якщо така співпраця розпочнеться. Крім того, Париж почав кампанію, у межах якої хоче завадити хунті укласти угоду з «вагнерівцями».

Як пише Reuters, Франція стурбована тим, що прибуття російських найманців підірве її десятирічну контртерористичну операцію проти «Аль-Каїди» і повстанців, пов’язаних з «Ісламською державою».

Малі є колишньою колонією Франції. Задля підтримання порядку Париж зберігає у цій країні свій військовий контингент. А втім, у липні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його країна планує скоротити кількість своїх військових у Малі.

Як відомо, у травні у Малі стався держпереворот, унаслідок якого до влади прийшли військові. Це був вже другий переворот у країні за рік.

ПВК «Вагнера» — назва приватної військової компанії, про яку вперше стало відомо у 2014 році після участі її найманців у війні на Донбасі на боці бойовиків. Відтоді сліди ПВК помічали в Сирії, Лівії, Мозамбіку, Центральноафриканській Республіці тощо. Офіційно Пригожин і Росія заперечують існування «Вагнера».

У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі. А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.

Читайте також:

В результаті вибуху міни, закладеної найманцями російської ПВК «Вагнер» в Лівії, поранення отримали 8 членів однієї сім’ї, з них шестеро дітей. Стан деяких постраждалих оцінюється як важкий, решта отримали поранення середньої тяжкості.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради оприлюднила зібрану нею інформацію щодо можливої спецоперації українських спецслужб для затримання бойовиків ПВК Вагнера.

Нагадаємо, американське видання CNN опублікувало статтю, в якій троє колишніх високопоставлених чиновників української військової розвідки розповіли подробиці угоди операції з «вагнерівцямі». За словами анонімних розвідників, операція під керівництвом України, начебто мала американське фінансування, технічну допомогу і вміщувала рекомендації ЦРУ про те, як виманити та спіймати російських найманців.

В Офісі президента Зеленського вважають ненадійними свідчення джерел, на яких будується матеріал CNN про операцію з «вагнерівцямі». А саму інформацію Банкова назвала копією минулорічної публікації в «Комсомольській правді».

загрузка…