Північна Корея знову запустила балістичні ракети

Північнокорейські військові знову запустили дві балістичні ракети в море біля свого східного узбережжя в середу, повідомили військові Південної Кореї. Два дні тому Північна Корея заявила, що випробувала нову крилату ракету вперше за пів року.

Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив, що ракети запустили з центральної частини КНДР в сторону вод біля східного узбережжя Корейського півострова. Південнокорейські та американські експерти аналізують запуск, передає The Guardian.

Прем’єр-міністр Японії Йосіхіде Суга назвав запуск ракети “обурливим” і рішуче засудив це як загрозу миру та безпеки в регіоні.

КНДР запустила ракети під час зустрічі міністра закордонних справ Китаю Ван Ї зустрічі з президентом Південної Кореї Мун Чже Іному та іншими високопоставленими чиновниками. На зустрічі обговорювали зайшла в глухий кут ядерну дипломатію з Північчю.

Зазначається, що відновлення випробувань Північчю, ймовірно, є спробою чинити тиск на адміністрацію Байдена з приводу дипломатичного застою у відносинах з США після того, як лідер КНДР Кім Чен Ин не зміг використати свій арсенал для отримання економічних вигод під час президентства Дональда Трампа.