У Китаї протестували безпілотний дирижабль з підтримкою 5G

Безпілотний гелевий дирижабль, оснащений базовою станцією 5G, успішно завершив випробувальний політ в Південно-Західному Китаї. Він призначений для надання послуг зв’язку в разі необхідності екстреного порятунку та ліквідації наслідків стихійних лих у майбутньому.

Про це повідомляє агентство «Сіньхуа».

Дирижабль «5G Cloud One», оснащений базовою станцією 5G, пролетів на висоті 300 метрів над землею, проходячи різні тестові випробування в Чусюн-Ійському автономному окрузі провінції Юньнань, де часто спостерігаються стихійні лиха, такі як зсуви, селеві потоки і повені.

З корисним навантаженням більше 200 кг і площею покриття сигналу до 100 квадратних кілометрів дирижабль може перебувати в повітрі більше 15 днів і витримувати сильні вітри.

Дирижабль, заснований на інноваційних технологіях зв’язку 5G, може ефективно компенсувати недоліки традиційних методів зв’язку в надзвичайних ситуаціях, такі як повільна передача даних і обмежене покриття, сказав інженер Юньнанської філії China Mobile Чень Говей.

Дирижабль розроблений інженерами Юньнанської філії China Mobile спільно з Юньнанським інноваційним інститутом при Пекінському університеті авіації і космонавтики (Beihang University) і компанією Huawei Technologies Co., Ltd.

Мережа 5G є на 90% більш енергоефективною, ніж 4G. П’яте покоління витрачає значно менше енергії на одиницю трафіку.

Українські мобільні оператори запустили 4G-інтернет на станції метро Теремки в Києві. Це була остання станція без 4G покриття.

Компанія Apple вирішила повністю відмовитися від 4G. Нова лінійка iPhone буде представлена ​​в 2022 році і буде підтримувати 5G мережі.

Міністерство цифрової трансформації працює над запуском послуги оформлення пенсій на порталі «Дія» та цифровизацией реєстрів. Також в планах відомства до 2024 року покрити 95% населення України якісним 4G інтернетом, заявив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

загрузка…