Україна може отримати від США систему протиракетної оборони «Залізний купол»

Україна може отримати від США систему протиракетної оборони «Залізний купол»Україна може отримати від США систему протиракетної оборони «Залізний купол»
Робота системи протиповітряної оборони «Залізний купол» під час обстрілу в Ашоді, Ізраїль

фото: Ilia Yefimovich/Getty Images


Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проєкту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США. Про це повідомляє видання Politico, передає пресслужба Офісу президента (ОП).


Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроєкті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі $275 млн, яка не включає передачу систем ППО.


«Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік», – прокоментували в ОП.


Зазначимо, що система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років.